Sympozjum poświęcone Marianowi Rejewskiemu

• 13 lutego 2015
Janina Sylwestrzak, córka Mariana Rejewskiego odwiedziła UKW

12 lutego 2015 r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego zorganizowano Sympozjum poświęcone Marianowi Rejewskiemu, wpisujące się w obchody „Roku Mariana Rejewskiego”.

Gościem honorowym sympozjum była pani Janina Sylwestrzak - córka Mariana Rejewskiego. Sylwetkę bohatera sympozjum przedstawił płk Jerzy Lelwic z Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, a prof. Marek Wójtowicz z Instytutu Matematyki UKW opowiedział o ewolucji szyfrowania. Uczniowie wzięli też udział w praktycznych warsztatach z szyfrowania, które przeprowadzili studenci koła naukowego OMEGA. Uczestnicy sympozjum mogli obejrzeć wystawę poświęconą M. Rejewskiemu, przygotowaną przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bydgoszczy.

Organizatorami sympozjum byli: Instytut Matematyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych i Technicznych i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy.

Więcej zdjęć w galerii.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Instytut Matematyki,